18. 03. 05
Odsłony: 9431

BUDOWA CZTERECH BUDYNKÓW MIESZKALNYCH JEDNORODZINNYCH DWULOKALOWYCH 

W ZABUDOWIE BLIŹNIACZEJ Z WBUDOWANYM GARAŻEM

W DOBRZENIU WIELKIM PRZY UL. IRYSOWEJ

 

1.Lokalizacja

Inwestycja budowlana znajduje się w niedalekiej okolicy istniejącego Osiedla Energetyk w Dobrzeniu Wielkim. Teren jest płaski, niezadrzewiony, ze wszystkich stron otoczony drogami oraz ciągami pieszo- jezdnymi. W niedalekiej okolicy znajduje się przedszkole, Szkoła Podstawowa, kościół, ośrodek zdrowia z dyżurującą karetką pogotowia, gminny ośrodek kultury w którym odbywa się wiele zajęć dla dzieci oraz dorosłych, Urząd Gminy, plac zabaw z siłownią zewnętrzną, wiele sklepów oraz restauracje.

2. Charakterystyka zabudowy

Na terenie przeznaczonym pod zabudowę w pierwszym etapie przewidziano budowę czterech budynków mieszkalnych jednorodzinnych dwulokalowych z wbudowanym garażem.                                                                                                Każdy z budynków składać się będzie z dwóch segmentów:

 • segmentu mniejszego o pow. 77,40 m2 wraz z garażem dwustanowiskowym o pow. ok 44,50 m2,

  pomieszczeniem technicznym o pow. 4,60 m2 oraz ogrodem o pow. od 115 - 205 m2

  w cenie 356 400 zł brutto

 • segmentu większego o pow. 85,10 m2 wraz z garażem dwustanowiskowym o pow. 40,40 m2,

  POMIESZCZENIEM TECHNICZNYM O POW. 4,60 m2 ORAZ OGRODEM O POW. od 115 - 205 m2

  w cenie 368 280 zł brutto

Każdy z segmentów składać się będzie z dwóch poziomów. Pierwszy poziom tzw. część dzienna składać się będzie z salonu połączonego z aneksem kuchennym ( z możliwością wyodrębnienia samodzielnej kuchni ), przedpokoju oraz w.c.. W segmencie większym w poziomie parteru dodatkowo pokój.

Drugi poziom segmentu obejmuje komfortową strefę nocną, przeznaczoną do prywatnego odpoczynku domowników obejmującą dwie sypialnie, garderobę oraz ogólnodostępną łazienkę, którą można wyposażyć wg. własnej aranżacji.

Do każdego segmentu przynależeć będzie garaż dwustanowiskowy o pow. ok 40,40 m2 oraz pomieszczenie techniczne o pow. 4,6 m2 zlokalizowane pod budynkiem. Dodatkowym atutem każdego z segmentów jest zejście tarasowe prowadzące do własnego ogrodu przylegającego bezpośrednio do budynku (wliczone w cenę segmentu).

Budynki budowane są przy zastosowaniu najlepszych współczesnych materiałów, kryte będą dachówką oraz papą. Oddawane będą w stanie deweloperskim z wykonanymi wylewkami, gładziami na ścianach oraz ogrzewaniem podłogowym na każdym poziomie. Ogrzewanie oraz ciepła woda zapewnione będą przez Elektrownię Opole. Każdy segment wyposażony będzie w własny wymiennik ciepła w związku z czym każdy z właścicieli będzie miał możliwość samodzielnego sterowania ciepłem.        

Inwestor posiada Decyzję nr 492/2017 z dnia 18 lipca 2017 roku wydaną przez Starostę Opolskiego w sprawie zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia pozwolenia na budowę.

Wykonawcą inwestycji budowlanej jest Przedsiębiorstwo Budowlano - Usługowe "FORBUD" s.c., z siedzibą w Opolu przy ul. Barlickiego 13

3. Dane techniczne oraz rozwiązania konstrukcyjno - materiałowe

Zaprojektowane cztery budynki mieszkalne jednorodzinne dwulokalowe w zabudowie bliźniaczej z wbudowanym garażem, przeznaczone są do celów mieszkalnych. W każdym budynku , które mają identyczny układ zaprojektowano dwa odrębne segmenty tj. Mieszkanie nr 1 i Mieszkanie nr 2. Budynki przewidziano do realizacji w technologii tradycyjnej.

Zaprojektowano płytę fundamentową wylewaną na budowie z betonu klasy C 25/30 W8 zbrojone stalą RB 500 i Pb 240. Płyta posadowiona na warstwie chudego betonu C 80/10 gr. 10 cm.

Mury fundamentowe żelbetowe lane na budowie gr. 25 cm, zbrojone z siatki prętami RB 500, izolowane oraz ocieplone styropianem ekstrudowanym XPS gr. 10 cm. Wykończone tynkiem mozaikowym żywicznym ponad poziomem gruntu.

Strop nad piwnicą oraz parterem zaprojektowano jako gęstożebrowy w systemie GRANORD wysokości 20 + 4 cm.

Ściany zewnętrzne nośne zaprojektowano w układzie ściany dwuwarstwowej. Ściana nośna gr. 25 cm w systemie cegły poryzowanej, ocieplenie styropianem EPS 0,38 typ "Fasada" gr. 20 cm. Tak zaprojektowana ściana daje współczynnik 'U' 0,164 [W/m2k]. Na ściany zewnętrzne położony zostanie tynk mineralny pomalowany farbą akrylową.

Ściany wewnętrzne nośne zaprojektowano z cegły poryzowanej gr. 25 cm. Ściany wewnętrzne działowe z cegły Porotherm gr. 11,5 cm.

Schody wejściowe do budynku zaprojektowano jako żelbetowe z podestem z wykończeniem płytkami gresowymi mrozoodpornymi. Schody wewnątrz segmentów na poziomie piętra w konstrukcji stalowej z wykończeniem z drewna.

Dach zaprojektowano w układzie dwuspadowym, konstrukcja drewniana krokwiowa z lukarnami, w połaci skośnej kryty dachówką ceramiczną, deskowany, ocieplony wełną mineralną gr. 20 cm. W części płaskiej pokrycie dachu 2 x papą termozgrzewalną.

Zaprojektowano stolarkę okienną - szyby zespolone trzykomorowe w wykonaniu PCV np. Veka o współczynniku 'U' 0,9 [W/m2k] w kolorze białym.

Drzwi zewnętrzne do segmentów mieszkalnych zaprojektowano jako antywłamaniowe - np. Porta lub Klasen, na taras drzwi przeszklone rozwieralne. Brama garażowa podnoszona typu HORMANN. Drzwi wewnętrzne zaprojektowano drewniane typowe z ościeżnicami drewnianymi np. Porta lub Klasen.

 W pomieszczeniach mieszkalnych zaprojektowano posadzki z paneli podłogowych i terakoty. Posadzka ocieplona styropianem EPS 037.

Tynki wewnętrzne gipsowe na mokro, malowane w piwnicy na biało. W mieszkaniach przewidziano malowanie farbami akrylowymi. W łazience ściany wykończone do powierzchni sufitu z glazury, natomiast w kuchni pas roboczy nad zestawem kuchennym.

Budynki wyposażone są w następujące instalacje

 • instalacja wody zimnej
 • instalacja wody ciepłej z własnego wymiennika ciepła
 • instalacja i urządzenia centralnego ogrzewania z własnego wymiennika ciepła
 • instalacja kanalizacji sanitarnej
 • instalacja kanalizacji deszczowej
 • instalacja wentylacyjna
 • instalacja wewnętrzna oświetlenia ogólnego i gniazd wtykowych
 • instalacja odgromowa
 • instalacja oświetlenia zewnętrznego

 

Więcej informacji oraz rezerwacje w  siedzibie spółki ELKOM w Opolu ul. Norweska 11

lub pod nr tel. 77 423 51 18 lub 665 10 30 38

w dniach pon. - pt. 7 -15 Aldona Kwosek

 

Rzut segmentu mniejszego - do pobrania

Rzut segmentu większego - do pobrania

Rzut pomieszczenia garażowego - do pobrania